Let's Learn Division Placemat

Let's Learn Division Placemat

Regular price
$6.99
Sale price
$6.99
Unit price
per 
Shipping calculated at checkout.

Description

Practice the division table and do every day math problems using division. Ask your parents or an older sibling to write division problems in the spaces provided on the back side to challenge yourself. Check your answers with your parents. As your division skills grow, the problems can become more challenging! Tot Talk's double sided, educational placemats are thick and high quality. Use washable markers, and wipe clean with wet paper towels, or wash with warm water and dish soap for bacteria free learning. For extra fun, give your child a spray bottle, and they can spray it, and wash off their work and start over.